Ajurlu Sonbahar Çiçekleri Örgü Yelek Modelleri


Sonbahar Çiçekleri Ajurlu Bebek ve Kadın Örgü Yelek Modeli Yapımı - 1

Bu Örgü Yelek Modeli ile hem kadın yelekleri hemde bebek yelekleri için harika örgüler örebilirsiniz. Aşağıdaki anlatımlı videoyu izleyerek hemen sizde nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz!
İpliklerin ilmek olarak birbirinin üzerine geçmesiyle yapılan işleme örgü ismi verilmektedir. Örgüler geçmişten günümüze her zaman herkesin ve özellikle de bayanların gözdesi olmaya devam etmektedir. Bu sebeple örgü çeşitleri oldukça fazladır. Bunlardan başlıcaları; düz örgü, ters örgü, nohut örgü, buğday başağı örgü, hasır örgü, yasemin örgü, balıksırtı örgü, fiyonk örgü, zikzak örgü, istiridye örgü, keten örgü modelleri vb dir.
Ayrıca daha sayılabilecek belki yüzlerce hatta binlerce model bulunmaktadır. Bu modeller içinde çok basit yada çok zor örnekler bulunmaktadır. Örgü örmeyi bilmiyorsanız aşağıdaki gibi örnek videolarını inceleyip kolayca öğrenebilir ve sizde bebek örgüleri, yelek, atkı, kazak, hırka, şapka yada bebeğiniz için battaniyeler gibi çeşitli örgü modelleri yapabilirsiniz. Örgü modelleri içinde belkide en çok kullanılan yelek modellerini kısaca anlatırsak;

Ajurlu Örgü Yelek Modelleri

Birçok örgü modelinin temelinde Düz örgü bulunmaktadır. İlmek atıp daha sonra boşta kalan ipi atıp çekiyorsunuz. Kazak, hırka, yelek örmek isterseniz en temelde bilmeniz gereken örgü örmektir.
Ters örgü biraz daha zordur. Kısaca düz örgü modelinin tam tersi olarak düşünebiliriz. Tutulan ipin ilmeğin ön ilmek tarafından alınandır. Düz örgüde ilmek arka taraftan alınırken, ters örgüde önden alınır. İki örgüde de şişten çekilerek alınmaktadır. Ters örgüde ilmeklerin arka tarafından ip çekilerek yapılmaktadır.
Dediğimiz gibi yüzlerce örgü modeli bulunmaktadır ve hepsi birbirinden güzeldir. İlk başlarda zor gelse de siz örmeye devam ettikçe modelleri çıkarmanız çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Ajurlu Sonbahar Çiçekleri Örgü Yelek Modeli Nasıl Yapılır?

Şimdi aşağıdaki ALINTI videolu anlatımı inceleyerek yelek modellerinde kullanılan örneği detaylıca öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara